Home / Aktuality / Sportovci roku 2015

Sportovci roku 2015

 

Atletika – Veronika FÖRDÖSOVÁ

Veronika je žákyní osmého ročníku ZŠ Soběslav Komenského a od malička se věnuje lehké atletice. Svým poctivým přístupem k tréninku patří k těm nejlepším. Pravidelně se účastní všech školních
atletických závodů a dosahuje v nich výborných výsledků. Veronika je velice všestranná, ale mezi její nejoblíbenější atletickou disciplínu řadí skok vysoký, kde má zaznamenán svůj osobní rekord 130 cm.

Fotbal – Roman POKORNÝ

Komplexní fotbalista s výborným fotbalovým myšlením a vynikající technikou na vysoké úrovni. Roman je typickým záložníkem, kam se postupem času vypracoval z univerzálního obránce. Hodně toho naběhá, umí hrát dopředu a není mu cizí ani tvrdá obranná práce. Jak na tréninku, tak i v zápase jede na 100% a navíc je velmi houževnatý a cílevědomý. Je vůdčím typem, který umí ukázat správnou cestu i ostatním klukům, kterým je kamarádem, ale i autoritou; je zodpovědný v přístupu nejen k fotbalu, ale dosahuje i vynikajících studijních výsledků. Kromě kopané se věnuje i florbalu a tenisu. Jak se přiznala sama trenérka – „Jsem ráda, že jsem mohla trénovat takového fotbalistu.”

Basketbal – Milan KŘIKLÁN ml.

Pravý benjamínek „důchodcovského“ basketbalového oddílu. Stejně jako táta i Milan se dostal k basketbalu jako většina ostatních přechodem z házené. Neuvěřitelně rychle se odnaučil zlozvyky z minulého sportovního odvětví, je výborný střelecky a hlavně ještě hodně běhá! Kéž by měl oddíl basketbalu do budoucna více takových Milanů mladších!

Česká asociace Sport pro všechny – Hana KOMÁRKOVÁ

Dlouhá léta cvičí ženy, je cvičitelkou třetí třídy, držitelkou bronzového, stříbrného a zlatého odznaku „Vzorný cvičitel“. Zároveň získala nejvyšší ocenění – medaili Dr. Miroslava Tyrše za obětavou činnost pro rozvoj „Sportu pro všechny“.

Kuželky – Martina VOTRUBOVÁ

V roce 1995 nastoupila Martina do oddílu kuželek. Dosahovala dílčích úspěchů v okresním přeboru. Spoluhráči si ji zvolili za kapitánku družstva. V roce 2014 se jí splnil sen dostat se na MČR, které se konalo v Praze. V přeboru Jihočeského kraje získala stříbrnou medaili, v semifinále obsadila 8. postupovou příčku a ve finále v Praze pak obsadila 42. místo! V roce 2015 získala v okresním přeboru stříbrnou medaili, v krajském kole čtvrté místo a po semifinále se probojovala do Přerova, kde na MČR obsadila opět 42. místo. Od sezóny 2015-16 je členkou „A“ družstva, které hraje KP1.

Sportovní gymnastika – Adélka PÁNKOVÁ

Je žákyní 2. třídy a sportovní gymnastice se věnuje již třetím rokem. Je pohybově velmi nadaná, snaživá a v kolektivu velmi oblíbená. Kromě gymnastiky hraje i lední hokej, čemuž se při jejím příjmení ani nikdo nemůže divit. Také se věnuje tenisu. Rozhodně ale působí i v oblasti kultury – navštěvuje ZUŠ – obor hra na housle.

Lední hokej – Roman JANSA

Odchovanec soběslavského hokeje, který neoblékal v kariéře nikdy jiný dres než ten domácího Spartaku. Již od svých 16 let je dlouholetou stálicí obraných řad seniorského týmu. Svou mohutnou postavou budí respekt u všech hráčů soupeře. Několik posledních sezon je také kapitánem družstva mužů. Svým poctivým přístupem k tréninku je příkladem mnoha hráčům v kabině a je vnímán jako skromný, pracovitý a poctivý hráč a především i jako člověk a kamarád.

Volejbal – Václav MÜLLER

Oddíl volejbalu tentokrát ze svých řad volí benjamínka týmu, který s volejbalem začínal v Kardašově Řečici a postupně prošel několika týmy KP, naposledy týmem celku krajské soutěže v Třeboni. V současné době již druhým rokem hraje krajskou soutěž za Soběslav, kde patří k pevným článkům základní sestavy a do budoucna by měl patřit mezi lídry týmu. Sportovcem roku za oddíl volejbalu byl zvolen za velmi pozitivního týmového ducha a trvalý příkladný přístup k tréninku, a to i přes značné pracovní vytížení. Mezi jeho silné stránky patří výborná obranná činnost na síti spolu s rychlým útokem středem sítě, velmi účinné podání a obětavá poziční hra v poli.

Aikido – Vojtěch POPELÁK

Aikido cvičí od roku 2011 a je nositelem technického stupně 8. kyu. Vojta je nejmladším členem našeho klubu, který pravidelně cvičí v dospělém oddíle. V roce 2011 začínal u nás studovat AIKIDO v dětském oddíle. Svou pravidelnou účastí na trénincích a seminářích dosáhl toho, že již ve 12 letech byl začátkem roku 2015 přeřazen do plné přípravy dospělých. Velmi se zajímá o sebeobranu, která je důležitou součástí AIKIDO praxe.

Krasobruslení – Naomi BLÁHOVÁ

Naomi je 9 let a bruslí již čtvrtým rokem. Pravidelně a úspěšně reprezentuje náš klub na závodech ČKSA. Za svůj perfektní výkon v závodech v Ledči získala tento rok krásné 2. místo. Bruslení věnuje téměř všechen svůj volný čas, a proto byste ji mohli vidět na ledě téměř každý den. Nejen že patří mezi naše nejlepší krasobruslařky, ale je to i velmi dobrá kamarádka a svědomitá studentka. Ve škole ji nejvíce baví matematika, tělocvik a výtvarná výchova. Až bude velká, chtěla by se stát trenérkou krasobruslení.

Kanoistika SK Domeček Soběslav – Jana BOČÁNKOVÁ

Přebornice Jihočeského kraje ve sjezdu, vítězka podzimního sjezdu na řece Lužnici. Obsadila 4. místo v oblastním žebříčku Čechy v kategorii K1 mladších žaček.

Stolní tenis SK Domeček Soběslav – Tomáš HLOŽEK

Student SPŠ v Táboře, hraje stolní tenis od 8 let, je platným členem „A“ družstva mužů, které postupuje do nejvyšší krajské soutěže – Jihočeské divize. V roce 2015 se stal přeborníkem Jihočeského kraje ve dvouhře starších žáků. Zároveň je přeborníkem Jihočeského kraje ve družstvech dorostenců se spoluhráči Petrem Novotným a Dominikem Šimotou. Svým poctivým přístupem k tréninku je vzorem pro mladší a začínající hráče oddílu.

Florbal – Jan DUŠEK

Honza letos vyhrál v konečné nominaci tří hráčů oddílu, kdy jen těsně v anketě o sportovce roku porazil Markétu Kabešovou a Káju Drachovskou. V oddíle působí od roku 2012. Je stabilním členem družstva mužů a stále velkou nadějí pro budoucnost tohoto sportu v Soběslavi. V posledních letech pomáhá i jako trenér mládežnických kategorií, zejména juniorek. Pro sezónu 2015-16 na sebe vzal i nelehkou úlohu trenéra mužů.

Tenis tenisový klub Soběslav – Jiří ČÁP

Jirka je dlouholetým členem tenisového klubu a základní oporou „A“ družstva, které hraje soutěž KP III. Jirka také dosahuje velmi pěkných úspěchů na různých klubových turnajích, vyniká skvělým stylem.

Vodní záchranná služba Soběslav – Michal NOVOTNÝ

Osmnáctiletý student SOŠ ekonomické a potravinářské ve Veselí nad Lužnicí. Desátým rokem člen VZS Soběslav. V roce 2015 startoval poprvé v juniorském reprezentačním družstvu České republiky. V tomtéž roce se stal absolutním mistrem ČR staršího dorostu. Z Mistrovství ČR juniorů si přivezl 1x zlato, 1x stříbro a 3x bronz a společně s týmem Soběslavi další bronz z královské týmové disciplíny SERC (simulovaná záchranná akce). V této disciplíně se zároveň stal platným členem s výbornými výsledky. V mezinárodním závodě GPM Brno získal 2. místo a na Mistrovství Evropy juniorů ve Španělsku velmi ceněné 4. místo. Na tomto mistrovství byl členem sprinterské plážové štafety, která obsadila 8. místo a sám se probojoval do finále plážových praporků. V současné době se se svými kolegy připravuje na všechny nominační závody, které určí reprezentační tým pro letošní Mistrovství světa v Holandsku.

 

OSOBNOSTI SOBĚSLAVSKÉHO SPORTU – Jana LAGNEROVÁ a Lenka VANDASOVÁ

Jana začala pádlovat v 17 letech na slalomovém kajaku a pádluje dodnes. Řadu let působí jako trenérka kanoistiky v SK Domeček Soběslav. Je několikanásobnou veteránskou mistryní a medailistkou České republiky ve slalomu a sjezdu na divoké vodě na kajaku a v kanoistickém maratonu, několikanásobnou mistryní Evropy v kanoistickém maratonu, medailistkou z ME a MS dračích lodí a také veteránskou mistryní a medailistkou z mistrovství světa v raftingu. V roce 2015 obsadila s posádkou RK Troja veteran na Mistrovství světa v raftingu v Indonésii v kategorii R6 (raft pro 6 osob) 1. místo ve slalomu, 1. místo ve sprintu, 2. místo ve sjezdu, 2. místo v celkovém pořadí a 3. místo v kontaktním závodě Head To Head. Na Mistrovství Evropy 2015 v kanoistickém maratonu ve slovinském Bohinji získala zlaté medaile v kategorii kajaku jednotlivců i dvojic (s Tatjanou Petrovou z Ruska). Řady úspěchů dosáhla v loňském roce i na domácích závodních tratích.

Lenka začala závodit v 11 letech na slalomovém kajaku. Pět let působí také jako trenérka kanoistiky SK Domeček Soběslav. Je několikanásobnou juniorskou a seniorskou mistryní a medailistkou z mistrovství světa, mistrovství Evropy a mistrovství České republiky na sjezdovém kajaku a na raftu. Taktéž je medailistkou z ME dračích lodí. V roce 2015 se stala společně s posádkou TR Omega na Mistrovství světa v raftingu v Indonésii absolutní mistryní světa v kategorii R6 (raft pro 6 osob). Navíc zde obsadila 1. místo ve sjezdu a 3. místo v kontaktním závodě Head To Head. Za rok 2015 je mistryní ČR ve sprintu a ve sjezdu na raftu. V kajaku se stala mistryní ČR ve sprintovém závodě družstev.

Celá fotogalerie.

 

 

 

Top